časté dotazy FAQ

Nenašli jste, co jste hledali? Ať už jste zkušení investoři, nebo s investováním teprve začínáte, pokusíme se Vaše dotazy zodpovědět na tomto místě. Pokud se nám to nepodaří, můžete se kdykoli obrátit také na naše obchodní specialisty. Kontakty naleznete ve spodní části webu.

Mám zájem investovat!

Telefon: +420 604 249 390
Email: dluhopisy@efg-holding.cz

Jaká je jmenovitá hodnota Dluhopisů, jaké množství se vydává, jaký je jejich úrokový výnos a doba splatnosti?

Jmenovitá hodnota Dluhopisů je 100 000 Kč a počet vydávaných Dluhopisů je omezen na 3 500. Dluhopisy mají pevný úrokový výnos ve výši 6,5 % p.a. a jsou splatné v roce 2026.

Jak mohu Dluhopisy získat a za jakých podmínek?

Dluhopisy lze získat přímo od finanční skupiny Energy financial group a.s. (EFG). Stačí vyplnit jednoduchý objednávkový formulář zde a následně vás budeme kontaktovat a probereme s Vámi všechny důležité informace a další kroky.

Jaký dlouhodobý vliv bude mít COVID-19 na projekty EFG?

Žádný z projektů ve skupině EFG nebyl výrazně ekonomicky ovlivněn situací okolo současné krize. Do budoucna v této souvislosti Emitent neočekává ohrožení žádného ze svých podnikatelských záměrů a obchodních cílů, ať už se jedná o dodávky zdrojů (biologicky rozložitelného odpadu a biomasy), odběr produkovaných komodit (elektřiny, tepelné energie a biometanu), či další poskytované služby.

Jaká je aktuální situace na trhu s energetikou? Jaký je výhled do budoucna?

Rozvoj technologií a modernizace energetického sektoru jdou ruku v ruce s využíváním nízkoemisních energetických zdrojů. Celospolečenský odklon od fosilních paliv a dekarbonizace průmyslu proto vytvářejí příležitosti pro rozvoj obnovitelných zdrojů, do nichž Emitent investuje.

Veškeré aktivity skupiny EFG jsou v souladu s legislativními cíli Evropské unie v boji proti změně klimatu a celosvětovým směřováním k dlouhodobé udržitelnosti. Ve střednědobém horizontu hodlá EFG investovat do perspektivních energetických technologií, zejména v oblasti vodíkových technologií, ukládání energie a mobility.